top of page
  • Zdjęcie autoraCtplane

Nowojorskie China Town | USA

Zaktualizowano: 22 sie 2022

Kochani Podróżnicy!


Zacznijmy od tego, że do China Town trafiłyśmy przypadkiem.

Znalazłam niedrogą dwudniową wycieczkę z Nowego Jorku na Niagarę, która jak się okazało zaczyna się zbiórką na Nowojorskim China Town.
Żeby nie wydawać pieniędzy na zakwaterowanie stwierdziłyśmy, że spędzimy CAŁĄ NOC w mieście, które nigdy nie śpi, o czym możecie przeczytać w dwupostowym blogu:

👉🏻 BEZSENNA PRZYGODA W PODRÓŻY NA NIAGARĘ ! (CZĘŚĆ 1) 👈🏻


Jednak China Town nie było naszym pomysłem na bezsenną noc w Nowym Jorku.

Wracając z wycieczki, nie zdążyłyśmy na busa, a z uwagi na to, że przygoda swój końcowy przystanek miała właśnie w China Town, późnym wieczorem postanowiłyśmy je zwiedzić!

👉🏻 BEZSENNA PRZYGODA W PODRÓŻY NA NIAGARĘ ! (CZĘŚĆ 2) 👈🏻

㊙️ NOWOJORSKIE CHINA TOWN ㊙️


Ta najchętniej odwiedzana przez turystów część Nowego Jorku jest największym skupiskiem osób chińskiej narodowości na całej półkuli zachodniej.

Co ciekawe dzielnica Chińska nie jest tak duża jak mogłoby się wydawać, bo zajmuje jedynie 2km kwadratowe słynnego Manhattanu.


Ciekawostki z doświadczenia


Najdroższa herbata...


...za jaką zapłaciłam w restauracji.


Dzbanek herbaty za ponad 20$ to dla mnie istne szaleństwo!


Jeszcze, gdyby była wyjątkowa ale... sami zobaczcie ⬇️
🥡 Wonton Noodle Garden przy 56 Mott Street 🥡


Po tej jakże ekskluzywnej herbacie postanowiłyśmy coś zjeść i trafiłyśy na lokal Wonton Garden, gdzie przy okazji nauczono nas jak prawidłowo trzymać pałeczki! 🥢Tłoczno, otwarta kuchnia i miła obsługa - wszystko to składa się na wyjątkowe doświadczenie. Jedzenia nie ocenię z uwagi na to, że nie jestem fanką chińskiej kuchni i za bardzo się na niej nie znam... 🤷‍♀️

Street market
Po jedzeniu wróciłyśmyna ulice China Town, było już późno i nie zostało nam wiele atrakcji do przeżycia. Przeszłyśmy się jeszcze po przydrożnych sklepach i nawet udało nam się coś kupić. Wynegocjowałam cenę bluzy, która do dziś (po 4 latach) jest jedną z moich ulubionych! 🧡

⬇️ GALERIA BEZ FILTRA ⬇️
bottom of page