top of page

TROPIKI NA WEEKEND ZA 57€

Kochani Podróżnicy !
Rok zaczęłam pod palmami w Tropical Islands pod Berlinem, tym samym realizując pierwszy punkt z mojej MUST DO listy na rok 2018. Tropical Islands założone 19 grudnia 2004 jest największą samonośną halą na świecie.

Dojazd zorganizowany busem kosztował mnie 89zł, a wstęp "All Inclusive" 35€.

JAK ZNALAZŁAM TAK TANI DOJAZD ?

Średnio raz w miesiącu portale turystyczne takie jak (mój ulubiony) fostertravel organizują wyjazd.  W cenie wliczony jest przejazd i opieka pilota, która polega na tym, że wyznacza on czas zbiórki dla chętnych np, co trzy godziny w danym miejscu. Wyjazdy są z wielu miast, więc każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

[CIEKAWOSTKA] Jadąc tego typu wycieczką oszczędzamy na bilecie wstępu około 8€. ⇨ Inna opcja to dojechać pociągiem do Berlina, a z Berlina darmowym busem bezpośrednio do celu, jak piszą na stronie.⇦

Jeden dzień w tym cudownym miejscu całkowicie wystarczy by zapomnieć o troskach i zrelaksować się może nawet lepiej niż podczas tygodnia wakacji w ciepłych krajach.


KTÓRY DZIEŃ TYGODNIA WYBRAĆ ?

W SOBOTĘ Tropical Islands jest najdłużej czynne - od 10 do 22.

PODZIEDZIAŁEK ↔ PIĄTEK 11 - 18 NIEDZIELA 10 - 18


CO ZE SOBĄ ZABRAĆ Z DOMU ?

RęcznikKlapkiBalsam ! (niezależnie od płci i wieku polecam bo po wyjściu wasza skóra będzie jak papier ścierny)Woreczek na mokry ręcznik i kostium (jeśli ktoś woli to na miejscu jest maszyna susząca)Gumkę do włosów (jedynie dla wygody - upięcie włosów nie jest wymagane)Szlafrok lub coś ciepłego do noszenia wewnątrz.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ DO SRODKA ?

Torbę plażowąSzlafrok (coś ciepłego)Butelkę wodyNie trzeba brać ze sobą pieniędzy (wszystko idzie na kredyt, płącac skanujecie jedynie zegarek a rachunek za cały dzień regulujecie po wyjściu)Ręcznik Jeśli czegoś zapomnicie, spokojnie, w każdej chwili możecie wrócić do szatni. [CIEKAWOSTKA] Jeżeli chcecie skorzystać z jakiejkolwiek sauny, czy też jacuzzi przygotujcie się na to, że wstęp w kostiumie jest zabroniony.

CENY: wstęp tropiki & sauna - 49 € (ze zniżką 39,50 €)wstęp tropiki - 42 € (ze zniżką 33 €)frytki - 2.50 €kaucja za kubek - 2 € mini pizza margaritta - 5.95 €pepsi - 0.3 - 2.80 €Bufet w WOK'u - pełen talerz (+/-) 11 €, extra pełen talerz (+/-) 17 €magnes na lodówkę - 1.5 €

NOCLEG: ① Pokoje

Komfort 120 €/doba 

Premium 140 €/doba

Design 150 €/doba

Apartament Junior 160 €/doba

② Namioty

Safari 75 €/doba

Premium 85 €/doba

Tipi 34.50 €/doba MINIMUM 2 NOCE

③ Kamping

Stanowisko postojowe 35.90 €/doba MINIMUM 2 NOCE

Z własnym namiotem 26.50 €/doba MINIMUM 2 NOCE

Domki wakacyjne od 1450 €/doba  ⑤ Bungalowy

Tropikalny 100 €/doba

 Premium 140 €/doba

Mobile Homes 304 €/2 doby  Nature Homes 330 €/2 doby [CIEKAWOSTKA] Maksymalne obłożenie hali wynosi 6 000 odwiedzających dziennie.


TEMPERATURA WEWNĄTRZ 

26°C wilgotność powietrza od 40 do 60 %


POWIERZCHNIA 

Długość 360 m Szerokość 210 m Wysokość 107 m Pojemność 5.5 mln m³ Koszt budowy 💰 około 78 mln € Nowojorska Statua Wolności mogłaby się w niej zmieścić na stojąco, a paryska Wieża Eiffla na leżąco.

[CIEKAWOSTKA] W Tropical Islands zatrudnionych jest około 500 pracowników.

W Lesie Tropikalnym znajduje się 50 000 roślin należących do ponad 600 gatunków. [CIEKAWOSTKA] W Tropical Islands znajduje się najwyższa zjeżdżalnia w Niemczech (27m).

Morze Południowe znajdujące się w Tropical Islands skonstruowano na wzór zatoki w atolu.


ILE WYDAŁAM NA MIEJSCU ?


Obiad z ice tea 13.71 €

+Kolacja z pepsi 8.75 €

+Frytki 2.5 €

+Magnes 1.5 €

=48.92 € (nie oszczędzając sobie)


Podsumowując całkowity koszt z dojazdem i pobytem wyniósł mnie 105.92 €


Czytałam różne komentarze odnośnie hałasu, biegających dzieci itp... Mogę śmiało powiedzieć, że wcale się tego hałasu nie słyszy. Wszystkie dźwięki naturalnie się rozchodzą, a dzieci nie biegają jak szalone poza strefami zabaw.  Pracownicy są przesympatyczni !  Jeżeli macie jakieś kompleksy to w tym miejscu całkowicie o nich zapomnicie, wierzcie mi. W Tropical Island nikt nikogo nie obserwuje, nikt nikomu się nie przygląda - TOTALNY LUZ ! Każdy zajmuje się sobą, bo w końcu każdy przyjeżdża tam się zrelaksować. 

[CIEKAWOSTKA] W latach 1938-1945 na tym terenie było lotnisko wojskowe niemieckich sił powietrznych, a w latach 1945-1990 sowieckie lotnisko wojskowe.

Jeżli się zdecudujecie na podróż, lub może już byliście w Tropical Islands to piszcie w komentarzach wrażenia ! Chętnie poczytam jak odebraliście to miejsce ❣

bottom of page