top of page

WENECJA W 72 GODZINY

W Maju tego roku wróciłam z moich podbojów Wysp i po miesiącu zaczęło mi brakować podróżowania, BARDZO ! W każdej wolnej chwili siedziałam na internecie szukając tanich lotów, pociągów, busów - dosłownie wszystkiego co byłoby tanie i kuszące.

Siedząc prawie cały czas na stronie skyscanner.pl w końcu pojawiła się oferta : WENECJA ZA 77 EURO - W OBIE STRONY !

Bez wahania kupiłam bilet (taka okazja w czerwcu to gratka). Spędziłam w Wenecji 3 dni a koszt całkowity tej podróży wyniósł 305,20 EURO Podsumowując co i jak jeśli chodzi o Weekendowy wypad do Wenecji CO WARTO ZOBACZYĆ: Scuola Grande di San Marco Most Westchnień Bazylika Santi Giovanni e Paolo Bazylika Św. Marka Murano (grupa siedmiu małych wysp)
Plac Św. Marka CENY:

Ceny nie są stosunkowo wysokie...

ŚNIADANIE przy kanale Weneckim można zjeść nawet za 8 Euro.
OBIAD w restauracji dla jednej osoby z napojem można zjeść do 20 Euro.
PRZEKĄSKI (np wielki kawałek pizzy "na drogę")  ok. 3 Euro.RADY: Na taką krótką podróż warto zabrać ze sobą własne jedzenie - można na tym wiele zaoszczędzić ! (np. wafle ryżowe, zupki, gorące kubki, kanapki itp.) Żeby nie wydawać dużo na napoje (a wiadomo, że nawadnianie się jest BARDZO WAŻNE) warto kupić sobie w pierwszym dniu dużą butelkę wody (1 euro ) i uzupełniać ją przegotowaną wodą. Być w Wenecji i nie przepłynąć się Gondolą - WYKLUCZONE ! - cena od gondoli to 100 euro nie zależnie od liczby osób. Warto posiedzieć i poczekać przy gondoli aż zbierze się więcej osób chętnych do rejsu wtedy koszty rozkładają się na liczbę pasażerów i zamiast wydać 100 euro wydacie 20 euro. Z lotniska lepiej wziąć busa (ok. 8 EURO) niż łódź (ok. 15 EURO) Hotel , w przeciwieństwie do stereotypów - IM BLIŻEJ OD CENTRUM TYM TANIEJ - [ANEGDOTKA] Zamówiłam hotel przez internet przed wylotem, jednak nie mogłam go znaleźć po przyjeździe na miejsce, dzwoniłam lecz nie mogłam się dogadać z osobą odpowiedzialną w żadnym języku więc po kilku godzinach straconych na poszukiwanie tego hotelu po prostu zrezygnowałam. Przeszłam całą Wenecję pieszo od miejsca gdzie wysiadłam z autobusu aż do Placu Św. Marka w poszukiwaniu hotelu w przyzwoitej cenie. Wszędzie było to około 100 EURO za dobę. Po kolejnych kilku godzinach w końcu trafiłam ! 10 minut spacerkiem od Placu Św. Marka hotel z pięknym pokojem w cenie 60 EURO za dobę. Zwiedzanie łodzią (15 EURO) - polecam kiedy już zwiedzicie wszystko co można "obejść na piechotę". Upominek (jeżeli ktoś chce) warto kupić również na odległość około 10 min od Placu Św. Marka (im bliżej i im dalej tym ceny są wyższe). Jeżeli wybieracie się w sezonie letnim trzeba być przygotowanym na bardzo duszną pogodę ! Lepiej jest nie ruszać się bez mapy, Wenecja słynie z wielu pięknych uliczek, które są jednak bardzo kręte i łatwo się zgubić, a  numeracja na budynkach nas nie uratuje ponieważ nawet mieszkańcy Wenecji nie są w stanie się nią sugerować... Żeby zaoszczędzić na wycieczce krajoznawczej można się podłączać pod grupy, żeby dowiedzieć się dokładnie o historii danego zabytku czy miejsca. Jeżeli tylko pojawi się taka okazja to na pewno warto odwiedzić to miasto ze względu na jego piękno i nietypowy charakter jak i historie, która jest niesamowita !

WENECJA W 72 GODZINY
bottom of page