top of page

ZESTAWIENIE 2017 - GDZIE ? JAK ? ZA ILE ?

Kochani Podróżnicy ! 

Rok 2017 dobiegł końca, szczerze powiedziawszy nawet nie wiem kiedy minęły te wszystkie dni i miesiące ! Jak co roku robię podsumowanie "Gdzie? Jak? Za ile?", jednak po raz pierwszy podzielę się tym z wami. ☺

1.LANZAROTE, WYSPY KANARYJSKIE (STYCZEŃ - MAJ) Rok zaczęłam na Wyspach Kanryjskich z racji, że jeszcze tam pracowałam. Tutaj ciężko będzie "wycenić" co i jak bo raczej zaoszczędziłam niż wydałam2.WENECJA, WŁOCHY  (CZERWIEC) W sumie koszt całkowity 3-dniowego wypadu wyniósł mnie 305,20€. Lot bezpośredni Kraków - Wenecja - Kraków. Wszystko zorganizowane indywidualnie.


3.

TORUŃ, POLSKA  (LIPIEC)


Można powiedzieć, że weekendowy 2-dniowy wyjazd ze zwiedzaniem i przejazdem Częstochowa - Toruń kosztował mnie 200 zł odejmując koszt noclegu "po znajomości".4.

OSLO, NORWEGIA  (SIERPIEŃ)

24 godziny w Oslo z przelotem, zakwaterowaniem i całą resztą za 600 zł.
5.

PRAGA, CZECHY  (PAŻDZIERNIK)

3-dniowa wycieczka zorganizowana (objazdowa) z przewodnikiem z biura podróży za total 872 zł.
6. AUSTRIA, WIEDEŃ   (LISTOPAD)

1-dniowa wycieczka objazdowa z biura podróży za 122 zł z przewodnikiem.

Podsumowując mogę powiedzieć, że udało mi się zwiedzić po troszku z 6 krajów w tym roku. W większości były to podróże SOLO, jedynie Norwegie i Pragę zwiedziłam z Mamą Jeżeli miałabym porównać wycieczkę zorganizowaną i wycieczkę indywidualną to zdecydowanie wybieram indywidualną.  Objazdowe są super dla tych, którzy nie mają żyłki do organizowania, lub po prostu nie mają czasu lub "weny" (z tego właśnie powodu braku czasu porwałam się na to drugi raz jadąc do Austri). Organizując sobie wypad samodzielnie można sporo zaoszczędzić i stworzyć naprawdę  fajną podróż, nawet kilkuodcinkową. Całościowa kwota roczna, którą wydałam na podróże to okolo 3000 zł więc myślę,  że jest to bardzo dobra kwota jak na to co udało mi się zobaczyć.

Szczęśliwego Nowego Roku !

... i oby kolejny spełnił wasze wszelkie marzenia ☺


Comments


bottom of page