top of page

TOP 10 atrakcji w Jastrzębiej Górze

1. Plaża


Jeżeli chcecie poczuć się jak w ciepłych krajach będąc nad Polskim morzem to plaża w Jastrzębiej Górze spełni to marzenie!

Moje odczucie podczas pierwszych odwiedzin plaży to - Karaiby. Bieluteńki piasek i szeroka plaża jak z broszury reklamowej Dominikany. Brakuje tylko palm i drinków w łupince kokosowej.

Na przestrzeni lat dużą część plaży zabrało morze, więc nie tak dawno na nowo ją nawieziono. Można powiedzieć, że jest świerzynką i przyciąga ludzi z całej Polski i nie tylko.

Od wschodu kamienista, a od zachodu piaszczysta.


≪━─━─━─━─◈─━─━─━─━≫


2. Jastrzębski klif


Unoszący się na 60 metrów klif okazał się być jedną z moich ulubionych atrakcji podczas pobytu w Jastrzębiej Górze. Łatwy i przyjemny dostęp, a wzdłóż klifu prowadzi przyjemna dróżka gwarantująca piękny widok na rociągające się pasmo plaży i morza.


≪━─━─━─━─◈─━─━─━─━≫


3. Muzem Figór woskowych


Miałam przyjemność odwiedzić muzeum figur woskowych Madame Tussauds na Hollywood Boulevard w Los Angeles, co możecie zobaczyć klikając tutaj i muszę przyznać, że niczym się nie równa z muzeum w Jastrzębiej Górze.

Nasze nadmorskie muzeum posiada BARDZO realistyczne figury w porównaniu z tymi Hollywódzkimi, a do tego nie drogi wstęp.


≪━─━─━─━─◈─━─━─━─━≫

≪━─━─━─━─◈─━─━─━─━≫


4. Dom Whiskey


Cos dla Whiskopijców! Zdecydowanie jest to miejsce stworzone z miłości do tradycji. Pasjonaci whiskey z całej Polski przyjeżdżają właśnie tutaj. Ten raj urzeka i skrada serca kolekcjonerów, wielbicieli i amatorów naszego Kraju i nie tylko.5. Wąwóz Lisi Jar


Co mnie najbardziej urzekło to mikroklimat jaki oplata szlaki.

Niepozorny wąwóz osiąga głębokość do 50 metrów i jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Według legendy Rozewskiej hrabia de Rosset postawił tutaj pierwsze w Polsce schronisko turystyczne o nazwie "Nad Lisim Jarem", w którym to gościł sam Zygmunt III Waza po nieudanej wyprawię po koronę Szwecji.


≪━─━─━─━─◈─━─━─━─━≫


6. Gwiazda Północy


Jest to kamień, a dokładniej pomnik powstały w 2000 roku wskazujący najbardziej wysunięty na północ Polski punkt o współrzędnych 54°50′08,8″N18°18′00,5″E.


≪━─━─━─━─◈─━─━─━─━≫


7. Latarnia rozewie


Jest najstarszą tego typu budowlą na Polskim wybrzeżu. Wewnątrz latarni możemy odwiedzić muzeum pełne zbiorów polskich latarni morkich. Możemy zobaczyć różwnież pomnik, który stanął na uczczenie pamięci objęcia w 1920 roku Pomorza przez Wojsko Polskie oraz popiersie Stefana Żeromskiego i pamiątki po nim znajdujące się w muzeum.8. Władysławowo


Dlaczego by nie wyskoczyć na obiad, czy zakupy do Władysławowa, które oddalone jest jedynie o 8 kilometrów od Jastrzębiej Góry. Rowerem jedzie się 20 minut, droga jest przyjemna i ciekawa. Fajna alternatywa na pochmurny dzień jako odpoczynek od plażowania, ale i spacer w ciepły dzień.9. Chałupy


Piękne Chałupy również można zobaczyć podczas okolo godzinnej wyprawy rowerowej na trasie 16 kilometrów. Uważam, że będąc tak blisko szkoda byłoby ominąć taką atrakcję jak osada rybacka z 1664 roku. Możemy tam spędzić dzień na kajcie albo po prostu serfując.10. Hel


Najdalsza z atrakcji od centrum Jastrzębiej Góry, ale w końcu to Hel!

40 kilometrów, 40 minut autem i jesteśmy w jednym z najpopularniejszych miast w Polsce. Muzea, park linowy, promenada i cały dzień wypełnia się atrakcjami.


www.polskieszlaki.pl

bottom of page