top of page

PRAGA NA 100%

Kochani Podróznicy !


Praga ! Piękne miasto, jak to mówią nie zniszczone przez wojenne czasy. Zapierająca dech w piersiach architektura i cudowne zestawienie historii z nowoczesnością. 


[CIEKAWOSTKA] Jako Polacy mówimy na Czechów Pepiczki, dlatego ze Pepik to u nich bardzo popularne imię - a Pepik to po polsku Józek.


W tym miesiącu miałam pomysł na podróż na wyspy jednak ceny lotów z 250 zł podskoczyły do 3000 zł... wiec na dwa dni przed planowana podróżą zaczęłam szukać "last minute", przewertowałam wszystkie możliwe oferty aż natknęłam się na 3 dniowa wycieczkę objazdowa Kutna Hora i Praga.


Koszt wycieczki z przejazdem i zakwaterowaniem (4 gwiazdkowy hotel)  + śniadania to 496 zł.


Do tego pilot w autokarze zbierał po 40 € od osoby na atrakcje turystyczne. 

Obiado-kolacje musieliśmy opłacać we własnym zakresie.


CAŁKOWITY KOSZT WYCIECZKI TO

872 ZŁ
Co powinniście wiedzieć o WYCIECZCE OBJAZDOWEJ 


Tempo na tego typu zorganizowanym wyjeździe jest bardzo duże. 👀 Program zaczyna się rano (w tym przypadku była to 9:00 więc na spokojnie), a kończy nie wcześniej niż o 18-19. 


[CIEKAWOSTKA] W Pradze jest bardzo dużo zegarów.Podczas całego dnia są jedynie krótkie przerwy na toaletę i po południowa około 1,5 godzinna przerwa na obiado-kolacje.  W całym tym biegu nie ma czasu na to żeby się zatrzymać i na spokojnie zrobić zdjęcie, czy nacieszyć się magią chwili - o tym mozemy zapomniec. 

(Sama nie jeden raz się zgubiłam podczas tej wycieczki żeby zdobyć materiał na video, które możecie zobaczyć pod linkiem☺)


Wycieczkę tego typu polecałabym osobom, które nie mają czasu na zaprogramowanie podróży samemu i z tego co widziałam, to tego typu zorganizowana podróż cieszy się dużą popularnością wśród osób na emeryturze.

CO WARTO ZOBACZYC:


 • Most Karola

 • Zamek na Hradczanach

 • Archikatedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha 

 • Plac Wacława

 • Ratusz Staromiejski

 • Ściana Johna Lenonna

 • Złota uliczka 

 • Ruchoma głowa Franza Kafki


[CIEKAWOSTKA] Pierwszy tulipan w Europie zakwitl w Zamku Praskim.

CENY:

Praga jest bardzo droga w porównaniu z reszta Czech. 1 ZL -> 6 KC


 • Kawa w kawiarni - 75 Kc (13 zł)

 • Piwo 0,3 w restauracji - 45 Kc (8 zł)

 • Burger z frytkami w restauracji - 285 Kc (48 zł)

 • Toaleta publiczna - 10-40 Kc (2-7 zł)

 • Napój gazowany 75 Kc (13 zł)

 • Obiad w restauracji z napojem - 328 Kc (55 zł)

 • Wstęp do Zamku Praskiego - 272 Kc (45 zł) [CIEKAWOSTKA] Most Karola - Karol zabil Nepomucen'a zrzucajac go z mostu, ktory kazal sobie wybudowac.

RADY:


 1. Praga jest bardzo tłoczna co jest rajem dla kieszonkowców, warto mieć tzn "nerkę" na dokumenty i pieniądze.

 2. Praktycznie wszędzie są płatne toalety, więc lepiej nie szaleć z napojami podczas zwiedzania.

 3. Wziąć z domu pustą butelkę po wodzie i napełnić ją na miejscu przegotowaną wodą.

 4. Trzeba zabrać bardzo wygodne obuwie ponieważ większość Pragi jest wybrukowana! 

 5. Planując ile pieniędzy weźmiemy warto mieć coś na koncie "na wszelki wypadek".

 6. Będąc w Pradze opłaca się chociażby na jeden dzień wykupić oprowadzanie z przewodnikiem.

 7. Polecam odwiedzenie "CAFE LOUVRE" - atmosfera międzywojennych kawiarni, nie drogo, smacznie :) Chodzili tam na kawe osoby tj. Albert Einstein czy Bill Clinton.

 8. W Pradze znajduje się jedyna kubicka kawiarnia na świecie, polecam - Orient Grand Cafe (mają bardzo dobrą kawę wiedeńską).

Jeżeli chodzi o ludzi z Pragi... Oj, przyznam szczerze, ze wywarli na mnie dość negatywne wrażenie. Patrzą na innych jak na niższa klasę społeczną (aż się nie komfortowo czułam w niektórych momentach). Są ponurzy (większość osóbz którymi miałam kontakt), rzadko widziałam uśmiech na ich twarzach jeżeli w ogóle , sprawiają wrażenie nie zadowolonych wręcz pretensjonalnych i przede wszystkim są bardzo bardzo nerwowi. 

[ANEGDOTKA]     Chciałam zamówić obiad w restauracji i nie mogłam się zdecydować, więc poprosiłam żeby Pani kelnerka mi coś doradziła. Bardzo nerwowo zaczęła pytać jaki napój, wymusiła odpowiedź więc nawet nie wybrałam tego co chciałam (przyniosła 2 piwa, gdzie ja za piwem nie przepadam) po czym odeszła pretensjonalnie i nawet nie wiedziałam jakie zamówienie przyjęła... I to nie była jedyna sytuacja tego typu. 👀 Jeżeli chodzi o Czechów z poza Pragi to są bardzo mili, uprzejmi, grzeczni i pomocni ! Zgubiliśmy się w kilka osób w Kutnej Horze i każdy bardzo entuzjastycznie i z przejęciem starał nam się pomóc odnaleźć grupę. Ludzie byli pozytywni, uśmiechnięci i przede wszystkim, to co kocham najbardziej, otwarci ! ❤

W Pradze jest mnóstwo mnóstwo żebraków i bezdomnych. Powiem szczerze, że aż mnie to zaskoczyło!  Jeżeli wydaje się , że w Polsce jest wielu bezdomnych to naprawdę nic w porównaniu z samą Pragą.

W Pradze była również kręcona scena z James'a Bond'a "Casino Royale" w hotelu QUESTENBERG.

Miasto jest naprawdę piękne i polecam każdemu weekendowy wypad do Pragi. TRZY dni w zupełności wystarczą na jej dokładne zwiedzenie !


Comments


bottom of page