top of page

MAJORKA ZA 200€

Kochani Podróżnicy !

Dziś lecimy na Baleary, a konkretnie na Majorkę ! Była to jedna z moich destynacji w pracy, krótka jednak intensywna przygoda. W 2016 roku spędziłam na tej pięknej wyspie prawie 3 miesiące.

[CIEKAWOSTKA] Pierwsi osadnicy wyspy (Fenicjanie) około 1000r p.n.e nazwali Baleary "BALLEIN", co znaczy "strzelać z procy".

Niestety Baleary nie są tak tanie jak Kanary, ceny moga byc nawet trzykrotnie wyzsze, więc ciężko jest zorganizować tani wypad. - JEDNAK - jest to możliwe :) Rezerwując z dużym wyprzedzeniem czasowym możemy znaleźć bilet w obie strony już za 177 zł, a hotel dla 1 osoby już od 125 zł za dobę. CZYLI: Można zorganizować 4-dniowy wypad za około 200 €  z przelotem i zakwaterowaniem.

PO PIERWSZE ! Nie opłaca się zwiedzanie busami miejskimi. Bilety są drogie i chcąc objechać wyspę dużo bardziej opłaci się wynajęcie samochodu.  Warto rozejrzeć się przed wylotem bo rezerwując online możecie sporo zaoszczędzić - np: na stronie easycar samochód z wypożyczalni na lotnisku (przy niezłym farcie) na za 70 zł 3 dni, a na miejscu możemy zapłacić nawet 70€ za dzień ! Jest różnica... 

⇣⇣⇣ NA WSZELKI WYPADEK Na lotnisku nie ma gniazdek elektronicznych, jedynie w kafeteriach, z czego w nocy tylko jedna jest czynna, a chętnych na podładowanie się wielu.  ⇡⇡⇡ Majorka jest bardzo bogata pod każdym względem; zabytki, ogrody, punkty widokowe, muzea, parki...


CO WARTO ZOBACZYĆ:

TOP 5


Centrum i Katedra Palma de Mallorca

Cuevas Del Drach

Marineland

Alcudia Old Town

Puig d'Alaro


Wypadało by zwiedzić jej każdy najmniejszy zakątek, żeby w całości poznać piękno jakie oferuje.


[CIEKAWOSTKA] Najwyższy szczyt na wyspie - Puig Major - wznosi się na wysokość 1445 m n.p.m.


CENY:

Majorka jak i pozostałe Baleary są stosunkowo drogie. 


paczka papierosów - (+/-) 4,8€ 

Zwykły hamburger - 6€

woda mineralna - 1,5€

kawa - 3€

Obiad w restauracji z napojem - od 18€


POLECAM:


Będąc w Cuevas Del Drach najlepiej przykleić sobie kamerę do czoła. Coś tak pięknego należy uwiecznić nie tylko w pamięci. Rejs małą łódką wewnątrz przepięknie oświetlonych jaskiń, w tle słysząc kojące nuty dobiegające z nadpływającej łodzi z załogą muzyków. Ta magia chwili jest nie do opisania słowami. 

Będąc w Merineland polecam zbliżenie z rekinami. Możliwy jest kurs pontonem po zbiorniku pełnym rekinów. Super przeżycie mieć możliwość być z tym gatunkiem dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Będąc w okolicach Manacor BARDZO polecam obiad, ale szczególnie kolację w restauracji "Molí D'En Sopa" (Porto Cristo). Klimat niczym z Hollywoodzkiego filmu.

Magaluf -  każdy słyszał, każdy wie. Niepodważalnie centrum rozrywkowe wyspy. Największe, najbardziej dzikie i szalone imprezy tylko tutaj. JEDNAK jak zdecydujecie się je odwiedzić to sugerują wzmożoną ostrożność - szczególnie pilnowanie swoich drinków i napoi i nie branie ich od nieznajomych. Jeśli będzie to wypad samych dziewczyn to również nie polecam rozdzielania się, wiemy jak to jest na imprezach a w Magaluf szaleńców nie brakuje.

Super przeżyciem byłoby również odwiedzenie jakiegoś małego miasteczka z rodowitymi Majorczykami. 

< Ja miałam okazje spędzić tydzień w mieścinie zwanej Selva. Było cudownie ! Widzieć ich tradycje, w jakim tempie żyją. Najbardziej podoba mi się to, że raz w tygodniu rodziny wystawiają stoły na ulicach i robią obiad nie tylko dla swoich rodzin ale również dla sąsiadów. Dzieci grają w piłkę na ulicach, każdy każdego zna i każdy z każdym zamieni choć jedno słowo. Jedna wielka rodzina. > Tubylcy między sobą rozmawiają po katalońsku, co niby jest zbliżone i podobne do hiszpańskiego ale jednak inne.

[CIEKAWOSTKA] Majorkę nazywa się "Wyspą Słońca". Osobiście, wydaje mi się, że nie da się DOKŁADNIE zwiedzić wyspy za jednym razem, chyba że byłby to pobyt miesięczny z wielką intensywnością zwiedzania. Jednak jeśli wam się uda to piszcie w komentarzach! Podzielcie się wrażeniami !

تعليقات


bottom of page