top of page

LANZAROTE & LA GRACIOSA

Dziś zabieram was na wyspę leżącą 140 km od Afryki - LANZAROTE ! + na jedną z mniejszych wysepek LA GRACIOSA ❤


Czy wiedzieliście, że ...👇

Jak widać na mapce jest 7 wysp głównych, ale w ogóle Wysp Kanaryjskich jest 13 ! 


Dziś zatem zwiedzimy jedną z tych głównych i jedną z mniejszych 👌
Lanzarote jest moim drugim domem, więc wydaje mi się że to czas najwyższy bym zdradziła wam jej najpiękniejsze tajemnice. 

W 2015 roku trafiłam na nią przypadkiem wysłana z agencji i mogę śmiało powiedzieć, że to była miłość od pierwszego wejrzenia.

(Powiedziałam sobie, że nigdy nie wrócę w to samo miejsce dopóki nie zwiedzę całego świata) Na Lanzarote miałam okazję pracować już dwa razy, a odwiedziłam ją około czterech.   [CIEKAWOSTKA]   Powierzchnia Lanzarote w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną.Co warto zobaczyć:


1. Timanfaya - miejsce, w którym miały miejsce najważniejsze erupcje. Po ostatnim wybuchu z 1824 roku pozostały nadal odczuwalne anomalia geotermiczne. Na 13 metrach pod ziemią temperatura sięga nawet  610℃ przez obecną tam magmę. Główną atrakcją tego miejsca są jednak gejzery !

9€ od osoby dorosłej

2. Los jameos del aqua -  połączone ze sobą groty i tunele, z pięknym basenem naturalnym. W głównej jaskini znajduje się naturalne jeziorko, w którym (jedyne miejsce na świecie) żyją ślepe kraby o wielkości 1cm, są ledwo zauważalne i bardzo urocze ! ❤

                                          9€ od osoby dorosłej 3. Museo Atlantico - Nowa atrakcja Lanzarote,  otwarcie było na początku tego roku (2017). Podwodne muzeum ma 12 "przystanków" : 1. Los Jolateros, 2. Inmortal, 3. La Balsa de Lampedusa, 4. Desconectado, 5. Cruzando el Rubicón, 6. Jardín híbrido, 7. Abismo, 8. Portal, 9. Desregulado, 10. Tubulares híbridos, 11. Foto Op, 12. Giro Humano.12€ od osoby dorosłej 4. Mirador del Rio - Punkt widokowy (400m). Widać z niego La Graciose i  szczyt Isla de Montana Clara. (Minus jest taki, że jedyny sposób żeby tam dotrzeć to wynajęcie auta).

4,5€ od osoby dorosłej 5. El Golfo - Zielona Laguna. Jeziorko ma zielony kolor przez obecność fitoplanktonu (mikroskopijne glony).

BEZPŁATNIE 6. Famara - Plaża surferów, uwielbiana przez mieszkańców Lanzarote. #DZIKA_PLAŻA

BEZPŁATNIE 7. Tample Hall - Wrak Brytyjskiego statku zwodowany w 1954 roku u wybrzeży Las Caletas, w którym turyści normalnie nurkują i śmiało poznają jego tajemnice.

                                        BEZPŁATNIE

8. Lotnisko od strony Matagordy - okazja żeby zobaczyć lecący samolot z 10 metrów. Od strony oceanu nadlatują samoloty na naprawdę niewielkiej wysokości tuż "nad głową" turystów. 

 BEZPŁATNIE


To jest moje TOP 8,

najlepszym sposobem jest wynajęcie auta i w jeden dzień można na spokojnie objechać całą wyspę ☺

Na pewno jest wiele miejsc, w których warto zrobić postój.


+


Playa De Papagayo - jest we wszystkich broszurach turystycznych, ja - osobiście - nie widzę tego "WOW" w tym miejscu. Będąc tam i mając możliwość oczywiście warto zobaczyć, ale jeśli się wam nie uda to nic nadzwyczajnego nie stracicie. ☺

[CIEKAWOSTKA]   Na ludzi z Lanzarote mówi się "Conejeros".LA GRACIOSA

Wyspa jest mała (29 km²) i na rowerze można ją objechać w 1 dzień.

Na całej wyspie jest jedynie 658 mieszkańców !  Na La Graciosie nie ma dróg, jedynie ścieżki więc można spotkać jedynie auta terenowe, które robią wrażenie na tle tej "pustyni".


[CIEKAWOSTKA]   Temperatura na La Graciosie w zimowe noce nie spada poniżej 16℃.

Prawie przy każdej posesji znajduje się łódź co nadaje "miastu" wyjątkowego uroku ☺

Jeżeli chodzi o roślinność jest dość nie spotykana Mogłoby się wydawać, że wyspa jest Saharą bez żadnej roślinności jednak gdzie nie gdzie barwią ją kolorowe piękności.

Objechałam wsypę jedynie w połowie ... ale to przez jedno miejsce, które po prostu zatrzymało mnie na swojej plaży na cały dzień... Oglądaliście Błękitną Lagunę? Kto z nas nie marzy by pewnego dnia zobaczyć ją na żywo ! ❤

ODNALAZŁAM JĄ ! 

"Mój własny raj na ziemi" - tak właśnie czułam się na plaży Las Conchas ponieważ nie było na niej praktycznie nikogo ! A jeśli już to w takiej odległości, że żadne z nas nie wchodziło sobie w drogę. 

Bielutki piasek delikatny jak jedwab, wiatr we włosach, cudowny zapach wolności i radość w sercu - czułam się jak wyjęta z filmu.


I tak właśnie utknęłam w tym miejscu, nie ruszyłam dalej i spędziłam parę ładnych godzin relaksując się. Nie żałuję, ani trochę ! Jest jednak jedna rzecz... tamtejszy tubylec mieszkający od urodzenia na wyspie opowiedział mi historię jak w ów czas nie dawno utopiło się tam dziecko, a później jeszcze jedna osoba... ☹

Na Las Conchas są bardzo silne fale. Nie są one wysokie, ale siła z jąką uderzają jest ogromna. Oddaliłam się nieco dalej w głąb morza - może na 3 metry - i walczyłam żeby wyczołgać się (dosłownie) na brzeg. Fale tak mocno mnie poobijały, że w niektórych miejscach aż polało się trochę krwi. Tak się mówi, że niby mała fala ale nie radzę ryzykować ZWŁASZCZA jeśli jesteście sami. 

[ Zdjęcie: Spain-holiday.com] 20€ od osoby dorosłej (prom w obie strony) +/- 10€ rower na cały dzień

RADY:

Lanzarote

 • Jeżeli planujecie podróż dookoła wyspy lepiej będzie wynająć samochód niż podróżować komunikacją miejską.

 • Jeżeli hotel znajduje się nieco dalej od lotniska lepiej wykupić online transport busem niż taxi.

 • Planując wynajęcie samochodu DUŻO oszczędniej będzie wynajęcie na tydzień niż np. 2 dni. 

 • Najlepsza lokalizacja na pobyt to Puerto Del Carmen 

 • Najdroższa lokalizacja to Puerto Calero

 • Polecam kolację w restauracji "Cafe La Ola" w Puerto Del Carmen. Ceny nie są zbyt przyjazne, ale też nie kosmiczne. Klimat jest jak z filmu - plaża, muzyka, świece... ❤  

 • Jeżeli będziecie chcieli iść na imprezę to polecam kluby w Arrecife (np. Kopas), albo Heineken w Puerto Del Carmen. Unikajcie Centro Atlantico ! Tam roi się od dilerów i narkomanów. Szczególnie ostrzegam Dziewczyny.

La Graciosa

 • KONIECZNIE wziąć ze sobą mocny krem z filtrem i dużo wody.

 • Polecam też jakieś przekąski bo lokalna knajpka ma wysokie ceny i niezbyt smaczne jedzenie.

 • CZAPKA ! Będą cały dzień na tej wyspie bez czapki możecie się doprawić udarem, więc radzę jakiekolwiek nakrycie głowy.

 • Koniecznie zaopatrzyć się w mapkę (niby są drogowskazy ale mapka może wiele pomóc)

 • Wygodne obuwie (ja miałam sandały, które niestety bardzo mi poparzyły stopy)

CENY:


Lanzarote jest prawie najtańszą z wszystkich Wysp Kanaryjskich, więc nie musicie się martwić. Najgorszym wydatkiem jest lot i zakwaterowanie.


1,5 L butelka wody - 0,99€

Bilet autobusowy (zależnie od odległości) - 1,45€

Taxi z lotniska (np. do Puerto Del Carmen) - (+/-) 12€

Perfumy Chanel - (+/-) 60€

Zestaw w KFC (coś jak 2 for U) - 1,99€

Duża czekolada MILKA - 2,5€

Kawa w kawiarni - 1,5€

Comments


bottom of page